Ford dla Ciebie

Wzrasta zainteresowanie nowym Focusem ST

Usportowione modele Forda zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Fani motoryzacji czekali z wypiekami na twarzy na premierę nowego Forda Focusa RS, który okazał się być przełomowym autem w historii serii RS. Z tego powodu, słabsza odmiana ST pozostała nieco w cieniu.

FORFOC060-ST_HR

Ford Focus ST stał się łakomym kąskiem w momencie wprowadzenia w tym roku szerszej gamy silników benzynowych i diesla. Przez 10 miesięcy sprzedano ponad 10 tys. Focusów w takiej specyfikacji.

FocusSTpaddles

Wyniki sprzedaży pokazują, że klienci dzielą się prawie po połowie na zwolenników diesli i benzyniaków: 46% z nich wybrało auta z nową jednostką wysokoprężną o mocy 185 KM, a pozostałe 54% wolało 250-konne benzynowe EcoBoost.

FordFocusST-NA_14

Sytuacja może się nieco zmienić, ze względu na wprowadzenie do oferty Focusów ST  z dieslami, dwusprzęgłowej, 6-biegowej, automatycznej skrzyni Powershift. Auto z taką skrzynią potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h zaledwie w 7,7 sekundy.  Kierowca może też samodzielnie zmieniać biegi za pomocą łopatek przy kierownicy.

Komentarze