Technologie

Więcej mocy w Kudze

Z danych statystycznych wynika, że najczęściej wybieraną wersją Forda Kugi jest 2.0 Duratorq TDCi. Inteligentny napęd na cztery koła sprawia, że jest to ciekawy wybór spośród SUV-ów.

Kuga-Alps_50

Nowe silniki diesla dysponują mocą 150 i 180 KM. Teraz najmocniejsza odmiana 2.0 TDCi oddaje kierowcy do dyspozycji 180 KM, czyli o 17 KM więcej niż wcześniej i aż 60 Nm więcej, oferując 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Taką zmianę zdecydowanie da się odczuć. Wbrew pozorom, podniesienie mocy nie odbija się negatywnie na ekonomii- dzięki zoptymalizowaniu silnika, średnie spalanie spadło z 6,4 na 5,7 l/100 km. Ta wersja silnikowa będzie dostępna z manualną, jak również automatyczną, sześciobiegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów.

Poza silnikiem diesla dostępny jest nowy, zmodyfikowany i oszczędniejszy, silnik 1.5 EcoBoost o mocy 150 lub 182 KM.

Kuga_08

Nowa Kuga otrzyma także trzy zupełnie nowe kolory nadwozia: Ruby Red Metallic, Magnetic Metallic i Tiger Eye Metallic. Dostępny będzie także pakiet stylizacyjny poprawiający wygląd.

W kwestii wyposażenia,  Kuga będzie oferowała najnowsze rozwiązania, takie jak system SYNC z AppLink pozwalający na bezprzewodowe połączenie ze smartfonem i sterowanie zainstalowanymi w nim aplikacjami, adaptacyjny tempomat z funkcją ostrzegania o zbyt szybkim zbliżaniu się do poprzedzającego auta. Funkcjonalnym dodatkiem jest możliwość bezdotykowego otwierania bagażnika. To tylko wybrane dodatki, które oferuje Kuga.

Kuga-Alps_72

Nowy Ford Kuga z najnowszym silnikiem 2.0 TDCi dostępny w Auto Plaza już w tym roku.

Komentarze