Premiery

Ruszyła produkcja hybrydowego Mondeo

Rynek samochodów hybrydowych stale rośnie. Ford wkracza w segment ekologicznych samochodów klasy średniej z Nowym Mondeo. Będzie to zarazem największy, jak i najtańszy samochód z napędem hybrydowym na rynku europejskim w swojej klasie.

FordMondeo-Hybrid_07

Jego produkcja właśnie ruszyła w fabryce znajdującej się w Walencji. Do napędzenia hybrydowego Mondeo posłuży 2 litrowy silnik benzynowy, który będzie wspomagany dwoma silnikami elektrycznymi. Czerpią one energię z litowo-jonowych akumulatorów o pojemności 1,4 kWh. Ich żywotność jest obliczona na 10 lat lub ponad 240 tys. km. Za przeniesienie napędu odpowiada bezstopniowa skrzynia biegów CVT.

FordMondeo-Hybrid_24

Takie zestawienie silnika konwencjonalnego z elektrycznymi pozwala zredukować średnie spalanie do 4,2 l/100km, a emisja CO2 wynosi średnio 99 g/km. Dla porównania, Mondeo bez silników elektrycznych spala średnio 7,3 l/100km i emituje 169 g CO2 na kilometr.

FordMondeo-Hybrid_16

Do tej pory Ford wyprodukował już 400 000 samochodów hybrydowych przeznaczonych na rynek europejski.

Nowe Mondeo Hybrid można już zamawiać, a jego cena zaczyna się od 122 tys. zł. Jest to dobra alternatywa dla wersji z silnikami diesla, zarówno pod względem ceny zakupu, jak również oszczędnej jazdy.

FordEcoDrive2014_MondeoHybrid_5Facts_EU-page-001

Komentarze