Ciekawostki

Rekord sprzedaży należy do Forda

Pierwsza połowa 2015 roku jest już za nami. Jest to dobry moment, aby policzyć wyniki sprzedaży oraz sprawdzić jak często klienci decydują się na zakup nowych Fordów.

Ford-EcoBoost-Hall-W_02

Od stycznia do czerwca tego roku sprzedano 173 999 egzemplarzy Forda Fiesty w Europie. Jest to bardzo dobry wynik, bo aż o 3,6% wyższy w porównaniu do tego samego okresu z poprzedniego roku. W tym momencie Fiesta została okrzyknięta najchętniej kupowanym małym samochodem na starym kontynencie.

2015.04.24_Transportation_Fiesta_003

Dużą zasługę w tym wyniku miało wprowadzenie do oferty nowych kolorów, poprawionej oszczędności paliwa oraz dodatki stylistyczne i wyposażeniowe, które pojawiły się w maju.

Takie statystyki pokazują, że europejczycy uwielbiają małe samochody i jednocześnie stawiają im poprzeczkę bardzo wysoko pod względem jakości. Decyzje klientów pokazują, że Fiesta idealnie wpisuje się w te założenia, spełniając wymagania nawet najbardziej wybrednych kierowców.

2015.04.24_Transportation_Fiesta_004

Ciekawostką jest fakt, że Fiesta jest także na podium jeżeli chodzi o ogólną sprzedaż samochodów, bez podziału na klasy, bowiem zajmuje zaszczytne drugie miejsce.

Komentarze