Hobby

Projekt: Fiesta XR2

2_1995_eAuto Plaza zaangażowała się w odbudowę kultowego modelu Forda – Fiesty XR2. Szczęśliwym posiadaczem tego małego, usportowionego Forda jest nasz pracownik – Piotr Dobierski, miłośnik starych samochodów. Piotr posiada już w swojej kolekcji  kilka zabytków oraz bogatą kolekcję archiwalnych prospektów i katalogów reklamowych samochodów, nie tylko spod znaku Forda.

Pomysł zakupu i renowacji Fiesty XR2 powstał na początku bieżącego roku. Jak mówi właściciel, długo szukał odpowiedniej oferty sprzedaży któregoś z usportowionych Fordów z lat 80-tych. W kręgu jego zainteresowań były Fiesty XR2 pierwszej i drugiej serii, Escorty XR3 / RS Turbo oraz Sierry XR4. Podstawowym kryterium zakupu była w jak największym stopniu zachowana oryginalność oraz względnie dobry stan auta. Dużego wyboru nie było.

Fiesta, która przekonała właściciela do zakupu pojawiła się pod koniec sierpnia. Decyzja została podjęta natychmiastowo po przeczytaniu opisu oferty.

„Mam do sprzedania unikatowy egzemplarz Forda Fiesty drugiej generacji w oryginalnej wersji XR2. Posiada on inne niż w cywilnych wersjach zawieszenie, sportowe fotele i inny wystrój wnętrza i najważniejsze – silnik CHV 1.6 o mocy 97 koni mechanicznych. (…) Przebieg auta to 120000 kilometrów.” – fragment ogłoszenia.

Samochód został kupiony „w ciemno”, jedynie na podstawie opisu oraz telefonicznych deklaracji właściciela o jego stanie technicznym.

Obecny właściciel zobaczył go dopiero w momencie, kiedy został dostarczony (a właściwie z małymi przygodami po drodze dojechał na kołach) z Wrocławia do Warszawy. Na pierwszy rzut oka wyglądał bardzo dobrze, był w bardzo dużym stopniu oryginalny, jednak dokładne oględziny w serwisie Auto Plaza nie pozostawiły wątpliwości… Fiesta wymaga całkowitego remontu !!!

103473977_eesnehx Fot. Krzysztof Garbiec

104560537_eesnehsFot. Krzysztof Garbiec

W obecnej chwili samochód czeka na rozpoczęcie prac. Już wkrótce wjedzie na halę AZNN Auto Plaza, gdzie zostaną przeprowadzone prace blacharsko lakiernicze.

Będziemy Was informować o postępie prac i na pewno pokażemy efekt końcowy! Trzymajcie kciuki! :)

Komentarze