Hobby

Projekt: Fiesta XR2 cz.3

Auto Plaza ruszyła z pracami! Nasza bohaterka Fiesta XR2 po wyjęciu zespołu napędowego została przywieziona do Autoryzowanego Zakładu Napraw Nadwozi Auto Plaza.

FX2 przed wjazdem do AZNN Auto Plaza

FX2 przed blacharnią Auto Plaza

Tu trafiła na honorowe stanowisko numer 1, gdzie przez najbliższe kilka tygodni przejdzie pełen cykl zabiegów, mających na celu przywrócenie jej drugiej młodości.

Fiesta XR2 na honorowy stanowisku numer 1

Pierwszy krok – rozbiórka i weryfikacja jej faktycznego stanu blacharsko – lakierniczego. Pomimo całkiem dobrej prezencji z zewnątrz, kolejne prace rozbiórkowe ujawniały smutną rzeczywistość…

Zaczynamy prace!

W pierwszej kolejności wymontowane zostały elementy wnętrza pojazdu, co pozwoliło dokładniej obejrzeć stan podłogi. Okazało się, że nie ma zbyt wiele powodów do zadowolenia, rdza nie oszczędziła naszego Forda. Podłoga wymaga bardzo solidnej ingerencji blacharzy… zarówno wewnątrz pojazdu, jak i w bagażniku.

FXR2_prace 2

FXR2_prace 3

FXR2_prace 4

FXR2_prace 5

Następnie XR2-ka została pozbawiona zewnętrznych spojlerów oraz zderzaków, wyróżniających ją od „zwykłych” Fiest. Tu również miłej niespodzianki nie było. Praktycznie wszystkie zewnętrzne elementy tj. pas przedni, błotniki z przodu i tyłu, pas tylny oraz progi zostały zakwalifikowane do naprawy lub wymiany.

FXR2_prace 2_1

FXR2_prace 2_2

Już na tym etapie prac można było z całą pewnością stwierdzić, że samochód był dość mocno uderzony w tylny prawy róg, a jakość naprawy pozostawia wiele do życzenia.

FXR2_prace 2_3

Już pierwszy dzień prac przy samochodzie obnażył bardzo wiele jego „słabości”. A to dopiero początek… Prace rozbiórkowe będą trwały dalej. Co ujawnią kolejne ich etapy? Kolejna część naszych przygód w renowacją kultowej Fiesty XR2 już wkrótce!

Komentarze