Ford w motorsporcie

Ósma odsłona palenia gumy

Każdy fan motoryzacji powinien kojarzyć kim jest Ken Block. Poza startami w rajdach i rallycrossie, do jego najbardziej widowiskowych dokonań należą filmiki z cyklu Gymkhana. W internecie pojawił się już ósmy klip.

ken block 1

Tym razem możemy podziwiać jak Ken Block szaleje Fordem Fiesta RX3 po ulicach Dubaju. Jak zwykle w tego typu produkcjach, możemy liczyć na ogromną dawkę adrenaliny, popisów kaskaderskich oraz kłębów dymu z opon.  W połączeniu z genialnymi ujęciami oraz dynamicznym montażem, otrzymujemy 9-minutowe arcydzieło w kategorii filmów motoryzacyjnych. Nie dziwi więc fakt, że Gymkhana w wykonaniu Kena Blocka bije rekordy oglądalności.

ken block 2

Skupiając się na aucie, które zostało wykorzystane do nagrań,  koniecznie należy podkreślić, że Fiesta RX3 posiada napęd na cztery koła, a jej silnik generuje 650KM. Taka specyfikacja zapewnia wyczynowe osiągi i na jednym z ujęć widać jak w sprincie spod świateł, Fiesta bezproblemowo wygrywa z kilkoma supersamochodami, wychodząc na prowadzenie. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje mu zaledwie 1,8 sekundy.

Komentarze