Premiery

Nowy S-Max naszpikowany technologiami

W październiku 2014 roku podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu zaprezentowano nowego Forda S-Max. Dziś znamy już wszystkie szczegóły.

Ford-S-MAX_16

Poprzednia generacja S-Maxa jest obecna na rynku od 2006 roku, a mimo tego sylwetka zaprojektowana zgodnie z filozofią Kinetic Design jest cały czas świeża. Nadszedł jednak moment, w którym model ten został zaprojektowany od nowa.

Nadwozie auta przeszło ewolucję, dzięki której upodobniło się do reszty modeli Forda. Linia stała się lekka, nowoczesna i pozostała dynamiczna.

Ford-S-MAX_12

Van Forda z pewnością przyciągnie uwagę wielu entuzjastów nowych technologii. S-Max będzie nimi naszpikowany!  To w nim będzie można spotkać inteligentny ogranicznik prędkości, który po włączeniu automatycznie ustawia maksymalną prędkość w oparciu o znaki, które rozpozna, a opcjonalnie wspiera się mapami z nawigacji.

Kolejną ciekawostką jest Glare-Free Highbeam będące rozwinięciem znanej już technologii stosowanej w adaptacyjnych reflektorach Ford Dynamic LED. Diody, które oświetlają drogę w trybie drogowym mogą być selektywnie przysłaniane. Dzięki temu kierowca ma optymalnie oświetloną drogę oraz pobocze, a jednocześnie nie oślepia kierowców jadących z naprzeciwka lub przed Fordem. Do pracy tego urządzenia wykorzystywana jest kamera zamontowana przy przedniej szybie oraz czujniki prędkości, skrętu kierownicy, etc.

Ford-S-MAX_07

Elektrycznie sterowane wspomaganie kierownicy do niedawna nie było uznawane za najlepsze rozwiązanie pod względem pewności w prowadzeniu auta, zwłaszcza przy dużych prędkościach. Technologia ta jest stale rozwijana i z powodzeniem wypiera hydrauliczne lub elektro–hydrauliczne układy, nawet w segmencie aut sportowych. Ford Adaptive Steering to nowatorskie rozwiązanie, które dopasowuje siłę elektrycznego wspomagania do aktualnych warunków – jazdy miejskiej, ze średnimi prędkościami czy też na autostradzie. System dodatkowo może pracować w jednym z trzech trybów – komfortowym, normalnym i sportowym.

S-MAXAdaptiveLEDheadlightswithGlare-Freetechnology

Nowy Ford S-Max będzie dostępny z nowoczesnymi silnikami EcoBoost oraz TDCi. Na szczególną uwagę zasługują jednostki 2.0 TDCi oferujące 210 KM i 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego i 2.0 EcoBoost o mocy 240 KM.

Stylowe wnętrze S-Maxa zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić jak najwyższy komfort nawet 7 osobom. Zastosowano skuteczne wytłumienia nadwozia oraz lepiej wyprofilowane uszczelki, dzięki czemu hałas z przodu kabiny został zredukowany o 2,5 decybela, a z tyłu o 3. To bardzo dobry wynik w dziedzinie dźwięku. Prawdziwym hitem będą siedzenia Ford Multi-Contour z funkcją masażu oraz wentylacji. Pierwszy raz takie wyposażenie pojawi się w segmencie vanów. W pełni regulowane, składane fotele pozwalają na aranżowanie wnętrza kabiny aż w 32 kombinacjach.

S-MAXInterior

Na wyposażeniu S-Maxa znajdą się także rozwiązania znane z innych Fordów, jak np. Active Park Assist, MyKey, czy też system BLIS ostrzegający o pojazdach znajdujących się w martwym polu lusterek.

Nowy Ford S-max już niebawem trafi do sprzedaży. Ceny zaczynają się od 106 600zł. Zapraszamy do salonów Auto Plaza.

Komentarze