Premiery

Nowa Kuga jest już w drodze!

Europejczycy kochają SUVy. Sprzedaż samochodów w tym segmencie ciągle rośnie, więc rynek wymaga od producentów aut częstego odświeżania gamy modeli. Ford oferuje model Kuga, którego trzecia już generacja trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

FORD_KUGA

Obecna wersja Kugi produkowana jest już od czterech lat, więc czas najwyższy na zaprezentowanie następcy. Jej wyróżnikiem na tle konkurencji będzie bogate wyposażenie w nowinki technologiczne, które sprawiają, że jazda jest jeszcze łatwiejsza i bezpieczniejsza.

Kuga będzie jednym z pierwszych modeli Forda, który otrzyma nowy system łączenia samochodu ze smartfonem z obsługą komend głosowych – SYNC 3. 8-calowy, dotykowy wyświetlacz zdecydowanie ułatwi obsługę multimediów, nawigacji, klimatyzacji i funkcji telefonu dzięki uproszczonemu interfejsowi z rozpoznawaniem gestów. Urządzenie obsługuje standard Apple CarPlay, którym można połączyć iPhona oraz alternatywnie zadziała również z Android Auto, które umożliwia na korzystanie z wyszukiwarki Google, map Google oraz innych aplikacji w prosty sposób. Oczywiście SYNC 3 posiada funkcję AppLink do obsługi aplikacji mobilnych, które posiadają interfejsy dostosowane do używania w samochodzie.

FORD_KUGA_wnetrze

Kolejną nowością Kugi będzie obecność systemu półautonomicznego parkowania - Active Park Assist z opcją parkowania prostopadłego i równoległego. Jest on rozbudowany o opcje Cross Traffic Alert oraz Park-Out Assist, które informują o nadjeżdżających pojazdach podczas wycofywania oraz ewentualnie półautomatycznie wyjeżdżają Fordem z miejsca parkingowego.

FORD_KUGA_wnetrze2

Stylistyka nowej generacji Forda Kuga wpisuje się w ostatni trend producenta. Sportowy wygląd SUVa jest zbliżony do kompaktowego modelu EcoSport oraz większego SUVa- Forda Edge. Charakterystyczny podzielony grill jest znakiem rozpoznawczym marki. Przednie lampy zawierają w sobie LEDowe światła do jazdy dziennej i opcjonalnie mogą być bi-xenonowe, adaptacyjne. Przy zamawianiu nowego Forda Kugi otrzymamy do wyboru nowe wzory oraz kolory felg aluminiowych w rozmiarach od 17 do 19 cali.

Wnętrze stało się jeszcze bardziej ergonomiczne, stylowe i wygodne. Obsługa klimatyzacji jest teraz bardziej intuicyjna. Skórzana kierownica może być wyposażona w funkcję podgrzewania. Dźwignię hamulca ręcznego zastąpiono przyciskiem.

Także pod maską zaszły zmiany. Kuga może opuścić fabrykę ze 120-konną jednostką 1.5 TDCi, dzięki czemu uzyskano niższe spalanie, na poziomie 4,4l / 100km.

FORD_KUGA_2

2-litrowy diesel TDCi rozwinie 150KM i dostępny będzie z napędem na przednią oś lub z inteligentnym napędem na cztery koła, który automatycznie rozdziela moment obrotowy na koła tak, by uzyskać jak najlepszą przyczepność w każdych warunkach.

Benzynowy 1.5 EcoBoost występować będzie w trzech wariantach- 120 lub 150 koni mechanicznych z napędem na przednią oś lub 182 KM z napędem na cztery koła.

Nowy Ford Kuga trafi do salonów jeszcze pod koniec tego roku.

Komentarze