Premiery

Nadjeżdża Edge!

Salon Samochodowy w Paryżu obfitował w premiery wielu oczekiwanych modeli. Również Ford zaprezentował kilka nowych aut, które już niebawem trafią do salonów. Dziś kolejny z nich – rewolucyjny Ford Edge.

Ford Edge miłośnikom aut spod znaku niebieskiego owalu kojarzył się do tej pory głównie z SUV-em z rynku amerykańskiego. Teraz powraca w zupełnie nowym, europejskim wydaniu.

Auto reprezentujące segment premium klasy SUV zbudowano z myślą o komforcie kierowcy i podróżujących pasażerów. Wśród rewolucyjnych systemów dostępnych w aucie znajdzie się m.in. Active Noise Cancellation – technologia wykorzystująca trzy mikrofony rozlokowane w kabinie pasażerskiej, które poprzez system audio wysyłają sygnał o odwrotnej fazie, co pozwala poprawić ogólny komfort akustyczny wnętrza.

Europejska gama silników Forda Edge zaczyna się silnikiem wysokoprężnym Duratorq TDCi o pojemności 2 litrów w dwóch wersjach mocy: 180 KM i maksymalnym momencie obrotowym 400 Nm, współpracującą z 6-biegową skrzynią manualną (szacowana emisja CO2 na poziomie 149 g/KM) oraz o mocy 210 KM i maksymalnym momencie obrotowym 450 Nm, współpracującą z 6-biegową skrzynią automatyczną PowerShift wyposażoną w dźwigienki do ręcznej zmiany biegów (szacowana emisja CO2 na poziomie 159 g/km).

Już niebawem Ford Edge w salonach Auto Plaza.

edg14_pg_005_ext_enl

Komentarze