Premiery

Magia Fordów ST

Fani szybkich, usportowionych aut z pewnością wiedzą, czym są Fordy ze znaczkiem ST. Do tej pory występowały z nim najmocniejsze wersje Fiesty, Focusa i Mondeo. Teraz pojawią się one w wersjach ST-Line.

st line (5)

Fordy ST są kompleksowo przygotowane do szybkiej jazdy – posiadają najmocniejsze silniki z dostępnej gamy, przeprojektowane zawieszenie, hamulce oraz układy kierownicze. Poza mechanicznymi zmianami względem standardowych Fordów, rozróżnić je można po wyglądzie zewnętrznym i wewnętrznym. Przeprojektowane zderzaki, listwy, dodane spoilery pokazują, że mamy do czynienia z modelami ST. Wewnątrz kabiny możemy się spodziewać sportowych foteli kubełkowych, kierownicy z grubym wieńcem oraz wyjątkowych wzorów tapicerki ze sportowym charakterem.

Nie zawsze jednak potrzebujemy auta o najlepszych osiągach, a podoba nam się dany pakiet stylistyczny. Przykładowo Audi ma w swojej ofercie modele S/RS oraz S-line, BMW modele M oraz M-pakiet, a Mercedes-Benz modele AMG i pakiet AMG. Tym samym trendem podąża teraz Ford i do oferty trafiają Fiesty, Focusy, a w najbliższym czasie Mondeo z pakietami ST-line.

st line (4)

Co dokładnie wchodzi w skład wersji ST-line?

Przede wszystkim otrzymamy kompletny zestaw stylizujący nadwozie – sportowe zderzaki, listwy progowe, spoilery, czarne atrapy chłodnicy oraz aluminiowe felgi.

Wewnątrz Fordów ST-Line znajdują się sportowe fotele o poprawionym trzymaniu bocznym, skórzane kierownice ST oraz rasowe dźwignie zmiany biegów i hamulca ręcznego. Tapicerka przeszyta jest czerwonymi nićmi, jak przystało na samochody o sportowych aspiracjach. Idealnym dopełnieniem tego wyglądu jest czarna podsufitka.

Ford Fiesta ST-Line dostępna jest już w salonach z następującymi silnikami:

- 1.0 EcoBoost o mocy 100 lub 125 KM z pięciobiegową skrzynią manualną (średnie spalanie 4,3 l/100 km),

- 1.0 EcoBoost o mocy 100 KM z sześciobiegową skrzynią automatyczną PowerShift (średnie spalanie 4,9 l/100 km),

- 1.0 EcoBoost o mocy 140 KM z pięciobiegową skrzynią manualną (średnie spalanie 4,5 l/100 km).

Dla zwolenników silników wysokoprężnych, w ofercie dostępny jest też 95-konny silnik 1.5 TDCi z pięciobiegową skrzynią manualną, który zadowala się zaledwie 3,6 l oleju napędowego na 100 km.

st line (2)

Focus ST-Line również trafił już do salonów Forda i szeroki wachlarz jednostek napędowych pozwoli każdemu na wybór idealnej dla siebie wersji.

Dostępne silniki:

- 1.0 EcoBoost o mocy 125 KM (średnie spalanie 4,7 l/100 km),

- 1.5 EcoBoost o mocy 150 lub 182 KM (średnie spalanie 5,5 l/100 km).

- Diesel 1.5 TDCi o mocy 120 KM, który zużywa 3,8 l/100 km lub wariant 150-konny ze średnim spalaniem 4,0 l/100 km.

st line (3)

Focusy występują z sześciobiegowymi skrzyniami manualnymi lub automatycznymi. W katalogu znajduje się również automatyczna sześciobiegowa przekładnia PowerShift, która umożliwia zmianę biegów za pomocą łopatek przy kierownicy.

st line (1)

Lada moment do gamy Fordów ST-Line dołączy Mondeo. Tak jak w przypadku mniejszych modeli, Ford z segmentu D otrzyma sportowy bodykit, 18- lub 19-calowe aluminiowe felgi, sztywniejsze i niższe zawieszenie oraz sportowe akcenty we wnętrzu. Po raz pierwszy można go było zobaczyć na żywo podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood. Co ciekawe, zaprezentowano pakiet ST-Line dla nadwozia kombi, lecz dostępny on będzie także dla pozostałych wersji.

st line (6)

Komentarze