Porady

Kosmetyki samochodowe, które musisz mieć cz.2

Kontynuując temat czyszczenia/detailingu samochodów, poruszymy kwestie woskowania lakieru oraz sprzątania wnętrza. Kluczem do sukcesu przy tych czynnościach jest zastosowanie prawidłowych środków czystości. Jaki wosk samochodowy wybrać? Jakie autokosmetyki sprawdzają się najlepiej? Postaramy się Wam pomóc w wyborze.

wosk

Zakładając, że mamy umyte i dobrze wyczyszczone nadwozie, wraz z glinkowaniem trudnych zabrudzeń, chcielibyśmy, aby efekt utrzymał się jak najdłużej. Wtedy najlepiej sięgnąć po wosk do lakieru, który utrzyma jego blask i wytworzy gładką, śliską powierzchnię, do której nie przyczepia się brud. Pamiętajcie, że nieodłącznym procesem woskowania, jest polerowanie samochodu. Od tego, jaki zastosujemy wosk zależeć będzie, czy później będzie łatwo go wypolerować. Na szczególną uwagę zasługują woski w płynnej postaci, które łatwo się nanosi oraz poleruje, nie pozostawiając charakterystycznych smug, czy hologramów. Prawidłowo naniesiony wosk jest w postaci cienkiego filmu, który należy później wypolerować przy użyciu miękkiej, bawełnianej szmatki. Woski, które występują w sztywnej postaci, przypominającej mydło, są trudniejsze w nałożeniu, a przede wszystkim w polerowaniu. Seria kosmetyków Ford Service również zawiera płynny wosk, który daje dobre efekty przy niewielkim nakładzie pracy.

Ford Motorcraft

Na koniec, w zależności od upodobań, można nałożyć czernidło do plastików i opon, aby nabrały głębi koloru.

Mając umyte i zakonserwowane nadwozie, możemy przejść do wnętrza. Tutaj należy zacząć od solidnego odkurzenia wszystkich zakamarków. Do wstępnego wytarcia deski rozdzielczej i plastików wystarczy ircha nawilżona wodą. Dla najlepszego efektu warto ją często płukać. Mając czyste elementy kokpitu, można nałożyć mleczko do plastików. Najlepszy efekt uzyskamy dzięki środkom, które pozostawiają matową powierzchnię, która nie odbija promieni słonecznych. Tutaj możemy zarekomendować Środek do czyszczenia wnętrz z serii Ford Service.

czyszczenie wnętrza

Jeżeli nasze auto wyposażone jest w skórzaną tapicerkę, musimy koniecznie pamiętać o jej regularnej konserwacji. Dzięki temu zachowa elastyczność i dobry wygląd na lata. Skóra ma to do siebie, że łatwo można ją utrzymać w czystości oraz nie plami się tak jak zwykłe, materiałowe obicie. Jedynym warunkiem, koniecznym do utrzymania skóry w dobrym stanie, jest jej właściwe nawilżenie. Na rynku dostępne są różne specyfiki, które czyszczą i konserwują skórę, np. seria Gliptone. Dobrą, tanią alternatywą do konserwacji skórzanych foteli jest wosk na bazie miodu, który stosowany jest do siodeł jeździeckich. Zapewnia on właściwe nawilżenie oraz nadaje skórze elastyczności. Należy pamiętać, by po nałożeniu takich środków, dobrze je spolerować, aby nie zostawiały śladów na ubraniach.

S-Max_interior

Do wyczyszczonego, wysprzątanego auta, dobrze jest włożyć zapach, który nada świeżości. Na rynku dostępne są różne produkty, w formie zawieszek, żeli, patyczków montowanych w nawiewach, aerozolach, etc. W tej kwestii kierować się powinniśmy jedynie naszymi preferencjami. Wybierajmy jednak produkty, które gwarantują długotrwałą skuteczność, a ich kompozycje oferują oryginalne nuty zapachowe.

Sprzątanie własnego auta może być dobrym, relaksującym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Dobrze jest się przy tym odprężyć i nie robić tego w pośpiechu, a efekt może zaskoczyć nawet nas samych.

Komentarze