Lifestyle

Co kolor lakieru auta mówi o Tobie?

Podobno czerwone auta są szybsze, a srebrne wybierają nudni ludzie, o praktycznym do bólu podejściu do życia. Jaka jest zależność między kolorem auta, a charakterem kierowcy, który go prowadzi?

Ford ma w swojej palecie kolorów kilka krzykliwych, czy też kontrowersyjnych pozycji. Wprowadzone ostatnio Focusy Red i Black edition, czy też Fiesty Black i White Edition pokazują, że kolor auta powinniśmy zdecydowanie dobierać do swoich upodobań. Dodajmy do tego intensywny niebieski Focusa RS, czy też elegancki brąz zarezerwowany dla linii Vignale, a już można mieć pewność, że określone grupy ludzi zdecydują się tak skonfigurować swoje auta.

Black Edition

Chcąc znaleźć zależność między typem charakteru, a preferencjami kolorystycznymi, Ford przeprowadził odpowiednie badania. Na podstawie wyników stwierdzono, że zdecydowanie istnieje powiązanie między kolorem, a osobowością, czy też tym jak ludzie chcą być postrzegani. Co ciekawe, okazało się, że zupełnie inne charaktery mają kobiety, a inne mężczyźni, którzy wybierają ten sam kolor.

Jak przebiegało badanie? Zespół brytyjskich psychologów poprosił o wypełnienie ankiety ponad 200 osób w wieku od 25 do 65 lat.

Na podstawie wyników stwierdzono, że kobiety, które preferują czarne samochody są zwykle pełne energii, o wysokim ilorazie inteligencji. Natomiast mężczyźni, którzy decydują się na ten sam kolor, określają się jako osoby niezorganizowane, o słomianym zapale.

black

Jasnoniebieskie samochody wybierają mężczyźni, którzy w życiu kierują się uczuciami i emocjami. Z kolei kobiety w niebieskich samochodach poszukują harmonii w związkach i unikają konfliktów. Są przy tym bardzo zdeterminowane by osiągać swoje cele. Z granatowymi autami jest jak z garniturami – przypadają mężczyznom o konserwatywnym podejściu do życia.

blue

Bardzo często decydujemy się na srebrne samochody. Faktem jest, że dosyć łatwo jest utrzymać taki lakier w czystości, ale jakie może mieć powiązanie z charakterem? W grupie mężczyzn udało się ustalić, że potrafią oni łatwiej zachować spokój w stresowych sytuacjach. U kobiet ze srebrnymi autami nie udało się znaleźć przeważającej cechy charakteru.

silver

Wbrew obiegowej opinii, na czerwone auta nie decydują się ludzie, którzy chcą „szpanować” na ulicy – w przypadku mężczyzn są to osoby zorganizowane, metodyczne oraz mocno skoncentrowane na osiąganiu celów. U kobiet nie znaleziono dominujących cech.

Focus Red

Ciekawie przedstawia się nastawienie zarówno kobiet, jak i mężczyzn, wobec dwukolorowych aut, jak np. Focus Red Edition i Focus Black Edition. Niezależnie od płci, podobają się one klientom, którzy lubią życie pełne adrenaliny i wyzwań. Często bywają też ekstrawertykami.

Focus

Za pomocą tego krótkiego quizu, odpowiadając na kilka pytań, możecie sprawdzić, jaki kolor auta najlepiej pasuje do Was:

https://www.playbuzz.com/fordeurope/car-colour-personality-quiz

Komentarze