Technologie

Klienci kochają EcoBoosty

Po 6 latach od wprowadzenia na rynek silników EcoBoost, Ford celebruje ich sukces sprzedażowy.

Na całym świecie porusza się już 5 milionów Fordów z tymi oszczędnymi silnikami. Utwierdza to nas w przekonaniu, że nie bez powodu otrzymały one przez 3 lata z rzędu tytuł Międzynarodowego Silnika Roku i nie wykluczone, że w 2015 r. znowu staną na podium.

1.0L-EcoBoostEngine-05

EcoBoost to nie tylko dobrze znana w Europie jednostka o pojemności 1 litra, ikona downsizingu, która w najmocniejszej wersji stosowanej w Fiestach Red i Black Edition rozwija aż 140 KM. Ta technologia występuje także w silniku 2.3 o mocy 314 KM, który trafi pod maski Focusa RS i Mustanga. Pozostałe jednostki z oznaczeniem EcoBoost to czterocylindrowe 1.5, 1.6 i 2.0 oraz V6 o pojemności 2,7- i 3,5-litra. Kluczem do sukcesu tych silników jest skuteczne stosowanie nowoczesnych technologii jak np. bezpośredni wtrysk paliwa, zmienne fazy rozrządu, czy też turbodoładowanie.

Pięciomilionowym egzemplarzem jest 1.0 EcoBoost, który został zamontowany w Fordzie Focusie zmontowanym w Michigan, w Stanach Zjednoczonych.

Ford-EcoBoost-Hall-W_02

Kolejnym potwierdzeniem możliwości silnika  jest wspaniały silnik 1.0 120KM, który jest stosowany w nowym Fordzie Mondeo. Auto z tym silnikiem osiąga 200km/h.

EcoBoost_EOTY2014_01

Zapraszamy do lektury testu długodystansowego przeprowadzonego przez magazyn Auto Świat.

Komentarze