Premiery

Jeszcze więcej mocy!

Jakiś czas temu Ford zapowiedział, że w najbliższej przyszłości chce zaprezentować 12 sportowych modeli, które wyróżnią się na tle konkurencji swoimi osiągami.

Fiesta RS 2

Patrząc po Fordzie GT, Mustangu Shelby GT350, czy też Nowym Focusie RS, producent podszedł do tego tematu bardzo poważnie i szykuje się bardzo ciekawa rewolucja na rynku aut sportowych. Według najświeższych plotek, kolejnym sportowym autem z owalem na masce będzie Nowa Fiesta RS.

Fiesta RS

Obecnie oferowana Fiesta, w najmocniejszym wariancie ST, ma silnik 1.6 EcoBoost, który rozwija 182 KM. Przy takich gabarytach auta jest to świetny wynik, a samochód jest bardzo szybki.

W internecie pojawiły się pogłoski, że nadchodząca Fiesta RS będzie miała ten sam silnik, lecz mocno zmodyfikowany. Ma to zaowocować mocą do 246 KM! Jeżeli wszystkie przypuszczenia miałyby się potwierdzić, to są też szanse, że najmocniejsza Fiesta otrzyma napęd na cztery koła.

EcoBoost

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać z niecierpliwością na oficjalne dane techniczne oraz oczywiście na dzień, w którym Fiesta RS trafi do sprzedaży.

Komentarze