Porady

Jak być jeszcze bardziej EKO cz. 2

Wracamy do poradnika poświęconego ekonomicznej jeździe. Jak już zdążyliście się wcześniej przekonać, wystarczy pamiętać o kilku istotnych, lecz prostych kwestiach, aby samochód palił mniej. Co można jeszcze zrobić w tym temacie?

1. Zamykanie okien podczas jazdy w trasie – W dzisiejszych czasach problem upałów podczas jazdy samochodem praktycznie nie istnieje bowiem każdy nowy samochód może być wyposażony w klimatyzację. Jednak z różnych powodów, niektórzy wolą jeździć z otwartymi oknami. Niestety, przy wyższych prędkościach, poza hałasem, zwiększa się też zużycie paliwa.

Pamiętajcie, że włączona klimatyzacja zwiększa obciążenie silnika, co także bezpośrednio wpływa na zużycie paliwa.

okno

2. Minimalizowanie czasu pracy na biegu jałowym – Jeszcze nie tak dawno temu, wszelkie teorie dotyczące prawidłowej eksploatacji aut mówiły, że przed jazdą należy rozgrzać silnik na wolnych obrotach. Dzisiejsze technologie pozwalają na to, aby od razu po zapaleniu silnika móc ruszyć w drogę. Zimą najczęściej zostawiamy samochód z pracującym silnikiem, na czas odśnieżania. W ten sposób tylko marnujemy paliwo. Ford oferuje szereg opcji pomagających w walce z zimą. Ogrzewana przednia szyba, czy też ogrzewanie postojowe znacznie skrócą czas przygotowania zaśnieżonego samochodu do jazdy.

edg14_pg_005_ext_enl

Podczas jazdy miejskiej, bardzo dużo paliwa marnuje się na stanie w korkach, czy też na światłach. Nowoczesne auta wyposażone są często w system Auto-Start-Stop, który samoczynnie gasi silnik podczas postoju i odpala go w momencie kiedy chcemy ruszyć.

Ecoboost-5

Mamy nadzieję, że te kilka rad pozwoli Wam skutecznie obniżyć spalanie w Waszych autach. Na początku, zmiana niektórych nawyków może być ciężka, ale na szczęście każde przyzwyczajenia można zmienić, wystarczy być w tym konsekwentnym.

Komentarze