Ciekawostki

Inne spojrzenie na nowego Forda GT

Nowy Ford GT wygląda oszałamiająco w niebieskim kolorze. Podczas targów motoryzacyjnych w Chicago można było go zobaczyć w innej odsłonie – ze srebrnym nadwoziem i ciemnymi pasami. 

2016-FORD-GT_SKV_0904

Dobór kolorystyki nie jest jednak przypadkowy. Jasny, mieniący się lakier podkreśla wszystkie przetłoczenia, wloty i wyloty powietrza. Ciemne pasy natomiast są upamiętnieniem wygranej Forda GT40 w wyścigu Le Mans w 1966 roku. Prezentację nowego modelu można interpretować jako zapowiedź przyszłych startów Forda w wyścigach. Z pewnością będzie to wyjątkowe widowisko, a samochód wysoko podniesie poprzeczkę konkurencji.

FordGT-SilverStripes_02_HR

Warto przypomnieć, że Nowy Ford GT ma rozwinąć moc ponad 600 KM z 3,5 litrowego silnika EcoBoost V6 wyposażonego w dwie turbiny. Napęd będzie przenoszony na tylną oś za pośrednictwem dwusprzęgłowej, 7-biegowej skrzyni biegów.

FordGT-SilverStripes_03_HR

Nadwozie jest oparte na monokoku z włókna węglowego, co jest elementem charakterystycznym dla supersamochodów. Carbon znalazł się również w panelach nadwozia, co czyni Forda jednym z samochodów o najlepszym stosunku mocy do masy.

Komentarze