Ford dla Ciebie

Idealny dla rodziny

W tym roku model Galaxy świętuje 20-lecie swojej obecności na rynku. Ponadczasowość obecnej, drugiej generacji tego auta sprawia, że jest chętnie wybieranym osobowym vanem, który świetnie sprawdza się jako duży samochód rodzinny.

1

Jest to pierwszy model Forda, który został zaprojektowany w oparciu o stylistykę Kinetic Design. Stała się ona charakterystyczna dla marki i wyróżnia ją na tle innych producentów aut. Pokazuje, że van nie musi być nudny i nieatrakcyjny. Przód Galaxy łączy elegancję ze sportowym zacięciem. Wyraziste przetłoczenia, duża kratka wlotu powietrza podkreślają te cechy. Tylne lampy działające w technologii LED są nowoczesnym dodatkiem, który dobrze komponuje się z resztą auta.

2

Ford Galaxy jest przełomowym modelem nie tylko pod kątem wizualnym. Przemawia za tym również technologia. To właśnie ten van jako pierwszy był dostępny z silnikiem EcoBoost- 1.6 160 KM lub 2.0 203 KM. Najmocniejsza jednostka występuje ze skrzynią biegów PowerShift, czyli 6-stopniowym, dwusprzęgłowym automatem. Takie połączenie pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 8,8 sekundy. To rewelacyjny wynik jak na vana. Średnie zużycie paliwa z silnikiem 2.0 EcoBoost wynosi 8,1 l/100 km.
Zwolennicy diesli także znajdą coś dla siebie. Galaxy występuje z silnikami 1.6 TDCi, 2.0 TDCi oraz 2.2 TDCi. W zależności od wersji może mieć skrzynię biegów: manualną 6-biegową, automatyczną 6-biegową lub PowerShift. Moc jaką rozwijają silniki diesla mieści się w zakresie 115-200 KM. Dobrze zestrojone zawieszenie z niezależnym systemem wielowahaczowym z tyłu pozwala na sprawne pokonywanie zakrętów.

3

Aby łatwiej opanować gabaryty vana, na liście wyposażenia znalazł się system BLIS, którego zadaniem jest wykrywanie innych pojazdów w martwych strefach lusterek. Parkowanie może ułatwić kamera cofania. Funkcja FA ostrzega sygnałem wizualnym i akustycznym przed najechaniem na inny pojazd. Dodatkowo, w układzie hamulcowym jest zwiększane ciśnienie aby awaryjne hamowanie było bardziej skuteczne.

4

Największym atutem Forda Galaxy jest siedmioosobowa kabina, a wszystkie fotele, wyjątkowo komfortowe i oddzielnie regulowane, dobrze sprawdzają się w długich trasach. Drugi i opcjonalny trzeci rząd siedzeń mogą zostać złożone tak, że podłoga zostanie płaska. Praktyczności dodaje duża ilość schowków. Elegancka stylistyka wnętrza, wysokiej jakości materiały i tkaniny sprawiają, że można poczuć się luksusowo. Wykończenie może być w jednym z dwóch kolorów: ciemnym hebanie lub jasnym biszkoptowym. Na szczególną uwagę zasługuje system audio, który składa się z 13 głośników, w tym subwoofera. Wzmacniacz Sony rozwija moc całkowitą 265W i współpracuje z cyfrowym procesorem dźwięku DSP, co pozwala na dopasowanie barwy dźwięku do własnych upodobań.

5

Opcjonalnie może zostać doposażony w zestaw głośnomówiący Bluetooth oraz sterowanie głosowe SYNC. Ford przewidział wiele pakietów wyposażenia dodatkowego, aby każdy klient mógł skonfigurować Galaxy według własnych upodobań, w atrakcyjnej cenie.

Komentarze