Lifestyle

Ford Mustang – w jakich filmach występował? 

Ford Mustang zdecydowanie zasługuje na tytuł motoryzacyjnej ikony popkultury. Nieważne czy jest się fanem motoryzacji czy nie, każdy rozpozna Mustanga. Model ten zyskał ogromną popularność m.in. za sprawą występowania w wielu znanych, a nawet kultowych filmach. Zaprezentujemy kilka najważniejszych tytułów.

  1. 1968 Ford Mustang GT 390 w filmie „Bullitt”

Bullitt

 Dla fanów Mustanga, film „Bullit” znajduje się zawsze w czołówce najlepszych produkcji. W tym filmie sensacyjnym, muscle car Forda odegrał istotną rolę jako pojazd głównego bohatera – Detektywa Franka Bullitta, którego zagrał Steve McQueen. Próbując rozwiązać zagadkę zabójstwa świadka koronnego, wplątuje się w konflikt zarówno z mafią, jak i policją. Efektem tego jest mnóstwo akcji oraz pościgów, oczywiście z udziałem Mustanga.

  1. 1964 Ford Mustang Cabrio w filmie „Goldfinger”

Goldfinger

Kolejnym kultowym filmem, w którym możemy dostrzec Forda Mustanga, jest trzecia część przygód agenta Jamesa Bonda zrealizowana w 1964 roku. Biały Ford z tego samego rocznika posłużył jako auto Tilly Masterson zagranej przez Tanię Mallet, uciekającą przed tytułowym Bondem, którego zagrał Sean Connery jadący Aston Martinem DB5. Oczywiście główny bohater musiał dogonić uciekinierkę, ale i tak przyjemnie ogląda się Mustanga w takiej dynamicznej akcji.

  1. 1973 Mustang Mach 1 w filmie „60 Sekund”

60 sekund

Pozycja obowiązkowa dla fanów kina akcji. Pościgi, wybuchy i widowiskowe zderzenia to główne składniki scenariusza filmu 60 Sekund, który jest jednym z lepszych dzieł okołomotoryzacyjnych. W zasadzie można pokusić się o stwierdzenie, że zwiera on 40-minutową scenę pościgu, w której zniszczone zostają 93 samochody. Oczywiście Ford  Mustang Mach 1 z 1973 roku (ledwo) dociera do celu.

  1. 2007 Shelby Mustang GT 500 w filmie „Jestem Legendą”

Jestem Legendą

Już sam tytuł filmu mógłby odnosić się do samochodu, zamiast do głównego bohatera, którego zagrał Will Smith. Shelby Mustang GT 500 z 2007 roku występuje w scenie otwierającej, gdzie jedyny ocalały człowiek w Nowym Jorku po wybuchu epidemii zamieniającej ludzi w agresywne stworzenia, przemierza puste uliczki w poszukiwaniu zwierząt do upolowania. Ciężko stwierdzić, które emocje są silniejsze – strach przed niebezpiecznymi potworami, czy radość z możliwości przejażdżki Mustangiem po pustych uliczkach Manhattanu.

  1. 1987 Ford Mustang w filmie „Prawdziwa zbrodnia”

prawdziwa zbrodnia

Clint Eastwood gra w tym filmie podstarzałego dziennikarza, który nosi ze sobą bagaż trudnych doświadczeń z przeszłości (alkoholizm i przesadne zaangażowanie w kontaktach damsko-męskich). Porusza się wysłużonym Mustangiem cabrio z 1987 roku, który idealnie do niego pasuje i ciężko nie zauważyć tego trafnego połączenia.

Przygotowana przez nas lista jest mocno subiektywna i nie zawiera wszystkich filmów, w których pojawił się Ford Mustang. Jakie są Wasze ulubione filmy z udziałem tego modelu? Czekamy na sugestie w komentarzach.

Komentarze