Technologie

Ford dzieli się Applinkiem

System AppLink, w który wyposażane są najnowsze Fordy, posłuży za wzór, na bazie którego powstaną podobne platformy dostępne dla innych samochodów.

FordSYNC3-1

AppLink jest elementem systemu SYNC, który pozwala na głosowe sterowanie wybranymi funkcjami auta (kontrolowanie muzyki, nawigacji, telefonu, etc.). AppLink rozszerza tę funkcjonalność i umożliwia obsługę mobilnych aplikacji jak np. Spotify, radia internetowe, serwisy z wiadomościami, programy biurowe, itp. AppLink jest kompatybilny z telefonami z systemem Android oraz iOS i współpracuje z aplikacjami dostępnymi w Google Play oraz iTunes, które wspierają Ford SYNC. Łączy się za pośrednictwem Bluetooth lub USB.

FordSYNC3-2

Ford udostępnił wersję Open-source systemu AppLink, którą nazwano SmartDeviceLink (SDL), aby inni producenci aut mogli również wdrażać tę technologię do swoich aut i zaoferować kierowcom integrację smartfonów z samochodem. Pierwszą marką, która chce wdrożyć SDL jest Toyota.

FordSYNC3-4

Dużym atutem SmartDeviceLink jest pełna możliwość modyfikowania interfejsu, dzięki czemu każdy producent będzie mógł dostosować go do swojego systemu multimedialnego.

Komentarze