Porady

Ford dla Ciebie

Zastanawiasz się jakie wyposażenie dodatkowe wybrać do swojego nowego Forda? Podsuwamy kilka opcji wartych rozważenia:

Pakiet Driver Assistant Plus – 4 750 zł

Przy obecnym natężeniu ruchu nie trudno jest czegoś przeoczyć lub nie zauważyć innych użytkowników dróg. Pakiet Driver Assistant Plus składa się z kilku urządzeń, które pomagają odnaleźć się zarówno w miejskiej dżungli jak i na trasie. Zapobiegnie kolizjom przy niskich prędkościach poprzez automatyczne zahamowanie w sytuacji zagrożenia. Ostrzeże o pojeździe znajdującym się w martwym polu lusterek, jak również dopilnuje, aby kierowca nieświadomie nie opuścił swojego pasa ruchu. W gąszczu znaków drogowych, które stoją przy drogach można bardzo łatwo zapomnieć jakie ograniczenie prędkości obowiązuje na aktualnym odcinku drogi. System rozpoznawania znaków na bieżąco kontroluje aktualnie obowiązujące ograniczenia i wyświetla je w zegarach. Jeżeli podczas długiej trasy koncentracja kierowcy spadnie, samochód zaproponuje przerwę. Podczas nocnej jazdy, światła drogowe mogą się automatycznie zmieniać na mijania aby nie oślepiać kierowców jadących z naprzeciwka.

Okno dachowe – odsuwane/uchylane elektrycznie – 3 100 zł

Promienie słoneczne zdecydowanie poprawiają humor, więc warto wpuścić ich więcej do kabiny pasażerskiej. Naturalne światło rozjaśni wnętrze, a po uchyleniu okna, możemy cieszyć się świeżym powietrzem bez nadmiernego hałasu lub wiatru. Szyberdach może być również świetnym dodatkiem w nocy – przy czystym niebie umożliwia obserwację gwiazd. Odsuwane okno dachowe uczyni z dostojnej limuzyny rozsądną namiastkę kabrioletu, dodając mu lifestyle’owy pierwiastek niespotykany w innych wersjach tego auta.

Pakiet KeyFree – 2 800 zł

Bezkluczykowy system dostępu do samochodu pozwala na zminimalizowanie ilości posiadanych kluczy oraz pilotów. Elektroniczny klucz Ford KeyFree może zostać w kieszeni czy też torbie, a i tak będzie można bez utrudnień dostać się do wnętrza auta odryglowując centralny zamek i włączyć silnik. Znacznym udogodnieniem są czujniki przy tylnym zderzaku, które automatycznie otworzą klapę bagażnika, gdy się do niego zbliżymy. Dzięki temu można szybko i łatwo schować bagaż. Klapa także zamyka się elektrycznie. System jest wygodny i zapewnia wysokie bezpieczeństwo.

Wracaj po więcej

Już niebawem w kolejnych odcinkach naszego cyklu przybliżymy kolejne możliwości konfiguracji samochodów Ford. Długa lista dodatków opcjonalnego wyposażenia potrafi przytłoczyć, dlatego warto śledzić nasz cykl i kolejne propozycje.

Komentarze