Hobby

Fiesta XR2 cz.6

Wracamy do Was po dłuższej nieobecności z informacjami o kultowej Fieście XR2. Obecnie specjaliści z Auto Plaza zajmują się nadwoziem. Ogrom pracy został już wykonany, lecz do efektu końcowego wciąż daleka droga.

DSC_6507ok

DSC_6498ok

Fiesta po wypiaskowaniu wróciła do hali AZNN na kontynuację prac. Przed podjęciem kolejnych etapów restauracji, należało pozbyć się resztek piasku, który dostał się nawet w najgłębsze zakamarki nadwozia. Operacja, choć pozornie prosta, okazała się niezwykle czasochłonna.

DSC_6569ok

DSC_6577ok

DSC_6567ok

 

Tak przygotowane nadwozie zostało poddane ostatecznym oględzinom. Piaskowanie całkowicie obnażyło słabości w niektórych miejscach, ale potwierdziło też, że cześć elementów zachowała się w całkiem dobrym stanie.

DSC_6536ok

Zgodnie z przewidywaniami nadwozie najgorzej wyglądało w miejscu, gdzie było kiedyś naprawiane.

DSC_6516ok

DSC_6518ok

DSC_6522ok

Zaraz po oględzinach miejsca, które nie wymagały ingerencji blacharskiej, zostały zabezpieczone odpowiednim środkiem chemicznym, który zapobiega występowaniu korozji.

DSC_6590ok

DSC_6602ok

Po wykonaniu tych czynności Fiesta była już gotowa do podjęcia prac blacharsko lakierniczych. W międzyczasie zdemontowane zawieszenie zostało rozkręcone na „czynniki pierwsze”. Wszystkie części zostały zweryfikowane i przygotowane do remontu.

DSC_6681ok

Komentarze