Lifestyle

Fani testują Forda Mondeo Hybrid cz. 3

 

Trzecim  i ostatnim laureatem letniego konkursu „Moje Wakacje z Fordem” był Pan Jacek. W pewne piątkowe, wrześniowe popołudnie odebrał nagrodę i zabrał na weekendowy test Forda Mondeo Hybrid w bogatej wersji Titanium, z pełnym bakiem paliwa. Poniżej jego relacja:

„Z Fordem jestem związany od lat. Jeździłem Mondeo, Fokusem, obecnie S-Max i Fiestą. Tym bardziej byłem bardzo ciekawy wrażeń jazdy, jakby na to nie patrzeć, zdecydowanie najbardziej zaawansowanym technicznie pojazdem. Parametry, design, moc – to wszystko obiecywało przyjemne chwile. Słońce świeciło w pełni, dlatego wybraliśmy się nad jedną z najpiękniejszych polskich plaż, do Dębek.

20160909_152136

Po krótkiej instrukcji na parkingu, wyruszyliśmy. Początek był zaskakujący. Mnóstwo przycisków w kierownicy, kilka wyświetlaczy, pełno informacji, ogrom kolorów… Co tu nacisnąć, gdzie jest sprzęgło, gdzie kolejne biegi (nigdy nie jeździłem automatem)… Uznałem, że skupię się jedynie na drodze i maksymalnie zatłoczonej obwodnicy stolicy. Prawie 200KM mocy powinno zapewnić dobrą dynamikę, zbliżoną do użytkowanego na co dzień 220 konnego S-Max. Niestety bezstopniowa skrzynia zdawała się sama decydować, kiedy przeniesie napęd i samochód dynamicznie zacznie zwiększać prędkość. Nie będąc pewnym możliwości Forda, większą część zakorkowanej A2 do Strykowa przejechałem … prawym pasem, za spokojnie sunącymi TIR’ami. Później było już tylko lepiej.

O wiele luźniejsza A1 w kierunku Gdańska pozwoliła na spokojne obserwowania zarówno drogi, jak również informacji na licznych wyświetlaczach. Dużym zaskoczeniem było niskie spalanie, które oscylowało w granicach 6.5 litra przy średniej prędkości 140-150km. W odniesieniu do S-Max to 2x lepszy wynik! Dobry wynik zdawały się rekompensować ciągle niezrozumiałą charakterystykę pracy skrzyni biegów.

20160911_111235

Hybrydowy Mondeo zdecydowanie zyskuje w mieście i korkach. W zatłoczonej trasie bardzo szybko jedynym źródłem napędu staje się silnik elektryczny, co momentalnie przekłada się na średnie spalanie. Po przyzwyczajeniu się do skrzyni, ogólne wrażenia z prowadzenia Mondeo i przejechania dokładnie 1000 km mogę ocenić jako bardzo pozytywne. Wygodna pozycja za kierownicą, dopasowane fotele, ciekawy design, dobrej jakości materiały. Przy dynamicznej jeździe, na krętych, wąskich, nadmorskich drogach kierowca cały czas czuje kontrolę sytuacji. Wbrew ekologii, udało się nawet zobaczyć 200km/h na liczniku ;-)

20160910_172345

Samochód może się podobać. Jak dla mnie – jest trochę za bardzo przeładowany gadżetami, których na co dzień nie sposób wykorzystać. Hitem okazały się być listki efektywności, którymi jest nagradzamy kierowca za ekologiczną, spokojną jazdę. Przyzwyczajony do moich 220 koni z S-Max, najczęściej widziałem tam gołe gałęzie :-)

Weekend z hybrydowym Mondeo był ciekawym doświadczeniem. Powiewem nowości i poznaniem nowych trendów motoryzacji. Dziękując za możliwość testowania, polecam się na przyszłość! :-)”

Panu Jackowi dziękujemy za relację, a wszystkich, którzy chcą przetestować Forda Mondeo Hybrid zapraszamy na jazdę testową. Zgłoszenia przyjmujemy przez formularz na stronie  www.autoplaza.com.pl.

Komentarze