Premiery

Ulepszony Ford Ecosport trafia do sprzedaży

Do salonów Forda trafił właśnie kompaktowy SUV – Ecosport z kilkoma nowinkami. Można już składać na niego zamówienia. Warto przyjrzeć mu się bliżej, bowiem jest to jeden z trzech modeli, którym Ford zamierza podbić rynek SUV-ów.

Najbardziej widoczną zmianą jest pozbycie się koła zapasowego z tylnej klapy. Można się zdecydować na taką zmianę opcjonalnie i jeżeli ktoś woli zostać przy pierwotnej formie, może liczyć na poprawiony dostęp do bagażnika. Rezygnując z koła na klapie, otrzymuje się zestaw naprawczy koła.

Ecosport

Rozglądając się po wnętrzu auta można zauważyć odmienione, pół skórzane fotele, nową kierownicę ze zredukowaną ilością klawiszy, przypominającą tę z Nowego Forda Focus oraz chromowane detale. To, czego nie widać również wyraźnie poprawia komfort podróżowania Fordem Ecosport. Zastosowano grubsze wytłumienia, aby w kabinie panowała cisza. Wzięto pod uwagę zarówno maty w drzwiach i desce rozdzielczej, jak również takie detale jak uszczelki wokół pedałów.

Ecosport

Warto zwrócić szczególną uwagę na zimowy pakiet wyposażenia. Podgrzewana przednia szyba, lusterka oraz fotele sprawiają, że użytkowanie auta zimą to czysta przyjemność. Ciekawostką jest poprawiona wentylacja tylnej kanapy, która świetnie się sprawdzi w chłodniejsze dni.

Największym problemem SUV-ów, niezależnie od ich rozmiarów, jest ich prowadzenie. Takie samochody zazwyczaj nie dają kierowcy poczucia pełnej kontroli nad tym jak np. pokonują zakręty. Właściwości jezdne Ecosporta poprawiono dzięki nowemu zawieszeniu, które współpracuje z elektroniczną kontrolą stabilności oraz wspomaganiem kierownicy dopasowanym do europejskich dróg. Aby poprawić przyczepność auta do drogi, obniżono prześwit, a zarazem środek ciężkości o 10 mm.

Ford EcoSport

Pod maską tego kompaktowego SUV-a znajdzie się zmodyfikowana wysokoprężna  jednostka 1.5 TDCi. Zwiększono moc o 5 KM uzyskując 95 KM. Jej apetyt na paliwo wynosi średnio 4,4 l/100 km. Dla porównania, litrowy EcoBoost  o mocy 125 Km zadowoli się 5,4 l/100km benzyny. Wszystkie oferowane silniki spełniają normy emisji spalin Euro 6.

Ford EcoSport 3

Chcąc przedstawić model EcoSport, warto wspomnieć o tym, jak przebiegał proces jego projektowania. Auto zostało wysłane do różnych zakątków na świecie, gdzie występują skrajnie trudne warunki pogodowe oraz drogowe. Samochód, który przeszedł takie próby, nigdy nie zawiedzie użytkowników jeżdżących nim na co dzień.

Egzemplarze Forda EcoSport wyposażone w system SYNC otrzymają 4-calowy ,kolorowy wyświetlacz w konsoli środkowej. Auto będzie można także wyposażyć w takie udogodnienia jak nawigacja, czy też kamera cofania.

Ecosport

Nowy Ford EcoSport uzupełnienia ofertę producenta w segmencie SUV-ów. Stanie on obok obecnego już kilka lat na rynku modelu Kuga oraz Forda Edge, który trafi do sprzedaży w przyszłym roku.

Komentarze