Lifestyle

Dobre wibracje wprost z głośnika

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na atmosferę w aucie są odgłosy dobiegające do jego pasażerów. Większość z nas lubi je zagłuszać dźwiękiem płynącym z samochodowego systemu audio, lecz często to, co mają nam do zaoferowania dostępne stacje radiowe nie jest zbieżne z potrzebami podróżujących. Dlatego warto mieć ze sobą muzykę, która nas nie zawiedzie. Podsuwamy kilka płyt, które świetnie sprawdzają się za kółkiem.

Dawid Podsiadło – Comfort and happiness

Delikatne brzmienia okrytej potrójną platyną płyty Dawida znakomicie pasują do podróży samochodem. Przyjemny wokal, ciekawe teksty, dobrane z pietyzmem instrumentarium dają wrażenie zmysłowości. Świetnie pasują do szybko zmieniających się krajobrazów za oknem i kolejnych pokonywanych kilometrów drogi. Utwory takie jak znane „Trójkąty i kwadraty”, „Nieznajomy”, czy „No” po prostu pasują do jazdy autem. Cała płyta jest też na tyle pozytywna, że ciężko przy niej o negatywne emocje, a to za kółkiem szczególnie ważne.

Dawid Podsiadło – Comfort and happiness

Fritz Kalkbrenner – Sick Travellin’

Niektórzy preferują jednak szybsze brzmienia, które motywują do koncentracji na drodze, wspomagają aktywność psychofizyczną, dają upust stresowi za kółkiem. Płyta berlińskiego wykonawcy reprezentuje gatunek muzyczny określany jako deep house. Szybkie tempo, wyraźny rytm, oszczędność wokali, ale też ogromna harmonia barwy dźwiękowej charakteryzują muzykę młodszego z braci Kalkbrennerów. Nawet dla osób nieprzepadających za klubowymi brzmieniami, ten krążek często jest przyjemnym zaskoczeniem.

Fritz Kalkbrenner – Sick Travellin’

Red Hot Chili Peppers – Californication

Znacie? To posłuchajcie. Absolutnie kultowy rockowy album kalifornijskiej grupy znakomicie sprawdza się we wnętrzu samochodu. Zapomnijcie o przysypianiu za kółkiem, gdy usłyszysz pierwsze riffy otwierającego płytę utworu o znamiennym tytule „Around the World”. Moc energii, bas przyjemnie obijający się po wnętrzu auta, niesamowite gitary – czego chcieć więcej? Płyta polecana zarówno fanom rock’n’rolla w muzyce, jak i za kółkiem.

 Red Hot Chili Peppers – Californication

Komentarze