Ciekawostki

Jak powstawał design Forda GT?

Stworzenie auta, które jest perfekcyjne pod względem stylistyki, to wybitnie trudne zadanie. Projektanci dwoją się i troją, aby nowe auta wyglądały świeżo i wyróżniały się z tłumu. Jest to jeszcze trudniejsze, gdy nowy model ma nawiązywać do swojej poprzedniej generacji.

gt 2015

Tak właśnie było w przypadku nowego supersamochodu Forda – modelu GT. Designerzy Garen Nicoghosian wraz z Berniem Marcusem podjęli się tego wyzwania i efekt ich pracy jest fantastyczny. Udało im się stworzyć auto, które wygląda nowocześnie, nawiązuje do historycznych modeli, a przy tym ma wyjątkowo dobre właściwości aerodynamiczne.

FordGT-SilverStripes_03_HR

W poniższym krótkim filmiku zdradzają, jak powstawał design nowego Forda GT oraz wyjaśniają czemu niektóre elementy muszą mieć z góry określony kształt.

Nowy Ford GT jest aktualnie testowany zarówno w wersji drogowej, jak i wyścigowej. Sportowa odsłona zadebiutuje już w styczniu podczas wyścigów Rolex 24 na torze w Daytonie. Ford GT dopuszczony do ruchu ulicznego trafi do sprzedaży pod koniec przyszłego roku.

Komentarze