Ciekawostki

50-lecie Transita cz.3

Współczesne generacje Forda Transita można z powodzeniem określić jako auta, które wyznaczają trendy w segmencie „dostawczaków”.

22 Transit, 1995

Czwarta generacja Transita została wprowadzona w 1991 roku i nie stanowiła rewolucji stylistycznej, ale wiele zmian dotyczyło technicznych aspektów auta. M. in. opracowano wzmocnienia, które sprawiły, że auto było w stanie wytrzymać uderzenie w barierę przy prędkości 48 km/h. Tego samego roku wprowadzono turbodoładowany silnik diesla na bazie 2.5 DI. W takiej konfiguracji rozwijał 100 KM.

TransitCelebrations_085

Trzy lata później, w 1994 roku, Ford miał kolejny powód do dumy – był to moment, w którym wyprodukowano już 3 miliony Transitów. Na rynek wprowadzono piątą generację Transita, która swego czasu była bardzo popularna wśród przedsiębiorców, którzy korzystali z aut dostawczych. Zadbano wtedy o lepsze wytłumienie wnętrza i udało się wyciszyć kabinę o prawie 70% względem poprzedniego modelu. Poprawiono także bezpieczeństwo podczas wypadków, jak również antykradzieżowe.  Co ciekawe, w latach 1997 – 2000, Ford Transit był montowany w polskich zakładach znajdujących się w Płońsku.

Komentarze